Vioforoterapia


W Gabinecie Zdrowia Psychofizycznego w SOLBELLI w Gryfinie prowadzimy terapię polem magnatycznym – VIOFOR SYSTEM.

Solbella.plNowoczesna - na światowym poziomie forma terapii . Magnetostymulacja systemem Viofor JPS. Polega na oddziaływaniu na organizm wolnozmiennym polem magnetycznym o niskiej wartości indukcji , co w bezpieczny sposób prowadzi do poprawy stanu zdrowia i złagodzenia lub ustąpienia licznych dolegliwości.

Jest alternatywą dla niesterydowych leków przeciwzapalnych, ogólnie przeciwbólowych, uspokajających i nasennych.

Podstawowe działanie to: przeciwbólowe, przeciwzapalne i regeneracyjne dzięki czemu  może także stanowić doskonałe uzupełnienie leczenia podstawowego szczególnie w

połączeniu z terapią w Komnacie Solnej. Pozwala zmniejszyć dawki przyjmowanych leków, także przeciwbólowych.

Wskazania do stosowania:

  • w przypadkach schorzeń układu kostnego: zwyrodnienia stawów i kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów, osteoporoza.
  • w chorobach układu nerwowego: chorobie Parkinsona, Alzheimera, w mózgowym porażeniu dziecięcym, stwardnieniu rozsianym,nerwicach, depresjach, migrenach.

Ponadto w innych chorobach górnych dróg oddechowych i płuc, układu krążenia i układu pokarmowego, w chorobach metabolicznych – otyłość, cukrzyca.

Skutecznie wspomaga rehabilitację po urazach i złamaniach kości, po operacjach na układzie kostnym, upośledzeniu narządu ruchu, w schorzeniach neurologicznych, udarach mózgu, zespołach bólowych różnego pochodzenia, po oparzeniach i bliznach po oparzeniowych .

Także w medycynie sportowej, w profilaktyce i odnowie biologicznej.

Zwalnia częstość rytmu serca, zwalnia i pogłębia oddychanie ,zmniejsza „zakwasy”, przyśpiesza regenerację organizmu po wysiłku, ułatwia regenerację tkanek uszkodzonych w skutek urazów mechanicznych. Przeciwdziała stresowi towarzyszącemu rywalizacji sportowej. Poprawia dotlenienie organizmu.

Aparat VIOFOR JPS SYSTEM posiada znak CEO 120 – zgodność dyrektyw o wyrobach medycznych z wymaganiami Unii Europejskiej, certyfikaty medyczne większości krajów europejskich, certyfikaty ISO , oraz zawsze możliwość konsultacji z lekarzami Med & Life poprzez medyczną infolinię.